8/25/2012

DIY: friendship bracelet with studs


Miluju náramky - pletené, kovové, zlaté, stříbrné, s korálky, se studs. V dnešní době se dá sehnat prakticky jakýkoliv druh, na který si jen vzpomente. 
V každém obchodě na vás čeká stojan (někdy pouze jeden, dva, ale i pět), na kterém visí nespočet různých náramků, řetízků, prstýnků a náušnic. Často se mi stane, že těkám očima sem a tam, až jsem z toho množství otrávená. A bohužel mě občas zaráží i ty ceny. Za obyčejný tenoučký náramek s malou ozdůbkou a klidně stojí i pár stovek. 
Přitom není nic lehčího, než si vyrobit vlastní! Kolikrát doma najdu takové blbůstky jako staré bavlnky, různé ozdobičky ustřižené nebo odpadlé z jiných náramků apod., ale předtím, než je šoupnu v krabici zpátky pod postel, tak se málokdy zamyslím, že by se z toho dalo ještě něco použít. 
Dnes jsem si ale projížděla internetové e-shopy a koukala po nějakých doplňcích, jak já jsem byla naštvaná, když jsem viděla ty ceny! A první co jsem si řekla, no tak, nemáš zrovna co na práci, opraš pletení náramků z bavlnek a máš přeci ještě pár studs! :)
Tak jsem pletla náramek, přidělala na něho stříbrné studs a byla jsem sama překvapená, jak se mi výsledek líbil! :) Posuďte sami, jestli byste za tohle v obchodě dali 200,- nebo jestli si to radši vyrobíte sami :)

+ malý tip: máte rádi barvy? co takhle zkusit barevný lak a studs si obarvit? :) uschnou raz dva a svět je zase o něco barevnější :)) B.


I love bracelets - all types -  knitted, metal, gold, silver, with beads, with studs. Nowadays you can get practically any kind, which you can think of.
In every store is waiting for you a stand (sometimes only one, two, as well as five), on which hang a number of different bracelets, chains, rings and earrings. Often happens to me that my eyes roam here and there and so I'm really annoyed by the amount. And unfortunately I'm sometimes annozed by the price as well. An ordinary slim bracelet with little frills is not worth a few hundred crowns
It is nothing easier than make your own!
I wove a bracelet, tag it with silver studs and I was surprised how I liked the result! :) Judge for yourself if you pay 200CZK or if you prefer to produce it by yourself :)

+ Small tip: Do you love colors? How about to try a colored nailpolish and paint the studs? :) Dry one, two, and the world is again a bit more colorful :)) B.

8/23/2012

DIY: studs


Představuji vám moje malé pětiminutové DIY. Už nějaký ten měsíc zdobí naše oblečení studs. Malé, velké, hranaté, kulaté, zlaté, stříbrné. V obchodech je najdeme na každém druhém věšáku. Mně osobně se nejvíce líbí v Zaře. Z obyčejné blůzky dokáží tyhle malé studs udělat prakticky módní zázrak. Jenže ty ceny. Opravdu se mi nechce připlácet jenom proto, že je to teď v módě. Takže jsem zaběhla do první galanterie, kterou jsem uviděla a koupila jsem si tyhle stříbrné studs. Jeden stál 2,-. Na zkoušku jsem jich vzala 20 ks, což mě stálo 40,- opravdu pecka, že? :) Prohrabávala jsem skříň a zjišťovala, jakou věc bych si s nimi mohla ozdobit. První mě napadly tyhle obyčejné džínové šortky, které jste v mých příspěvkách mohli vidět velmi často. A voilà! Za ani ne deset minut se z nich staly nové šortky :) Ještě musím někde sehnat zlaté studs, ale to snad nebude takový problém :) B.

I present you my little five-minutes DIY. For a few months our clothes are decorated with studs.  Small, large, square, round, gold, silver. They are found on every other peg in our stores. Personally, I like the most things in Zara. From an ordinary blouse can these little studs do just a fashion miracle. But those prizes. I really don't want to pay extra just because it is now in vogue. So I ran into the first goods that I saw and I bought these silver studs. One was 2 CZK. For test I took 20 pieces, which cost me 40 CZK, great indeed, right? :) I rummaged closet and asked what thing I could decorate with them. First I thought of these simple denim shorts that you could have seen in my posts very often. And voilà! In less than ten minutes they had become the new shorts :) I still have to get somewhere gold studs, but it probably will not be a problem :) B.

8/22/2012

Old rose and gold


V tomto horkém počasí se snažím oblékat co nejpohodlněji a proto jsou tyto vzdušné dvouvrstvé šatičky to pravé. Starorůžová v kombinaci se zlatými doplňky působí velmi něžně a já jsem si tak dneska připadala trochu jako antická bohyně :)
Konečně si na mně můžete prohlédnout čelenku s růžičkami ve stylu nové kolekce Prady. Připadala jsem si v ní zase jako malá holka, ale v tom dobrém slova smyslu. Má oblíbená Vuittonka mě opět nezradila a k tomuto outfitu sedí perfektně. 
Také máte rádi tuto kombinaci barev? :) B.

In this hot weather, I try to dress as comfortable as possible and therefore these airy double layer dress it right. Old rose in combination with gold accessories look very gently, and today I felt a bit like an ancient goddess :)

Lastly, you can see on me a headband with roses in the style of a new collection of Prada. I felt like I was a little girl again, but in a good way. My favorite Vuitton bag betray me not again and fits perfectly with the rest of the outfit.
Do you love this color combination? :) B.


8/21/2012

Brno


Dnešní den jsem opět po dlouhé době strávila v Brně. 
S přítelem jsme navštívili byt a také neopomněli nahlédnout do brněnské Zary na České a do Vaňkovky. 
V Zaře jsem neodolala krémovému pásku se studs, který už mám v černém. Chtěla jsem využít ještě posledních dnů slev, ale výběr velikostí už je zoufalý. Jak už jsem v minulém příspěvku naznačila, začínám se poohlížet po teplejších věcech na podzim/zimu. V obchodě Bershka, kam se nikdy nezapomeneme podívat, protože zde oba rádi nakupujeme, jsem našla úžasnou šedou mikču s kamínkama kolem krku do tvaru límečku. No, a teď už leží v mé skříni. Brzo se s vámi o něj ve svém příspěvku podělím.. :)
Dnešní outfit jsem zvolila ve stylu pohodlí nade vše, neboť pobíhání po městě, uklízení v bytě a cestování vlakem na šatičky a podpatky není :) Oblékla jsem si proto nové modré tričko z C&A, šortky z Topshopu a námořnické botky z Bati.
V pátek se opět chystám do Itálie, tak doufám, že se tam neupeču. Chystáte se ještě někam do teplých krajů? :) B.

8/20/2012

Aztec skirt


Aztécké vzory mě baví a tahle sukýnka z H&M, kterou jsem ukazovala v minulém příspěvku, jako nový přírůstek do mého šatníku, se mi moc líbí. V kombinaci s klasickým černým tílkem, barevnými lodičkami a zlatými doplňky jsem se cítila moc dobře. Co na to říkáte, máte rádi aztécké vzory? :) B.

I enjoy aztec pattern and this skirt from H&M, which I showed you in the previous post, as a new thing in my closet, which I like a lot. In combination with classic black top, mint heels and golden accessories I felt very good. What do you say about aztec pattern, do you like them? :) B.

8/18/2012

New In: Getting ready for colder


Včerejší nákupy se vyvedly. Většinou když si řeknu, že si chci něco koupit, tak na just nic neseženu, ale to se včera nestalo. 
Zjistila jsem, že ve své skříni postrádám nějakou sukni. Klasické mini džínové mě už nebaví, ale když jsem v HM uviděla tuhle barevnou, musela jsem ji mít :) vypadá suprově. 
A jelikož už se začíná blížit podzim (i když ty 30ky, které mají příští týden přijít, tomu nenapovídají), tak jsem se mrkla i po nějaké mikče a kalhotách. Džíny nosím pořád a tyhle úzké jezdecké kalhotky půjdou do kozaček jedna báseň. Ohromnou radost mám z mikiny, má tříčtvrteční rukáv a maličké kulaté studs. Modré tričko mě dostalo hned, tuhle barvu miluju a cena 100,-, nekup to :) B.


Yesterday's shopping day was worth it. Mostly when I want to buy something, I didn't get something, but that didn't happen.

I found out, that I miss a skirt in my closet. I'm tired of classic mini jeans skirt, but when I saw this one in HM, I must had it - looks great. 
And because the autumn i coming closer (even if the temperatures are not corresponding to it), I was looking for some sweatshirt and trousers. I'm wearing jeans all the time, so this riding-breeches will be great with boots. I have great pleasure from this sweatshirt, it has three-quarter sleeves and small studs. The blue t-shirt got me, I love this color and the prize just scream buy me!! :) B.


8/17/2012

Like a gourmet


Miluju dobré jídlo a pití. I když nejím cibuli, papriku atd., tak se považuji za člověka, který dokáže ocenit dobré jídlo. Nevařím nijak extra, spíše málo, ale snažím se. Jednou bych se chtěla naučit vařit stylem "Babi a kolik tam toho dáváš? - tak přiměřeně, holčičko." 

8/15/2012

Flowers and denim


Barevná blůzka z HM mě prostě dostala. Takže když jsem včera vyrazila s kamarádkou Terkou do města, musela jsem si ji zase vzít. A jelikož jsem stále zamilovaná do mamčiny Prady, opět jsem si ji neopomněla půjčit. Po ňamózním koktejlu jsem se vydaly podél řeky, kde vznikly tyhle super fotky. Co na ně říkáte? :) 


This colorful blouse got me. So when I went out with my friend Tereza yesterday, I put it on again. And because I'm still in love with my mum's Prada bag, I had to borrow it. After sweet cocktail we went along the river where those great pictures were made. What do you think? :) B.


8/12/2012

Romantic floral blouse

Někdy na mě přijde taková nálada, že se obléknu do barviček a teď i do růžové. Hned mám pak lepší náladu a cítím se dobře. Jak už jsem se ale zmínila v jednom z předchozích příspěvků, tak jsem v poslední době pociťovala nedostatek topů a halenek, a tak jsem zase jednu přikoupila. Opět mě nezklamalo mé oblíbené H&M. Sice už nemají slevy, ale přesto jsem zahlédla krásnou květovanou halenku za 399,-. Outfit je z pátka, kdy jsme ve městě slavili přítelovy narozeniny. Také máte rádi tyto barevné kombinace, nebo je to na vás příliš přeslazené? :) B.


Sometimes I'm in such a mood to wear colors and especially pink. I'm feeling better and I'm in better mood. As I mentioned in my post lately, I have such feeling that I don't have enought tops and blouses, so I bought another one. Again it was H&M, which didn't dissapoint me. They don't have sales, but I found beautiful floral blouse for only 17 euro. This outfit is from friday when we celebrated my boyfriend's birthday. Do you love those colorful combinations or is that to much for you? :) B.

8/10/2012

Rock it!

Znáte ten pocit, když se někam chystáte a najednou se vám vůbec nic nehodí? V těchto případech sahám po černé barvě, kterou miluju. Nikdy mě neomrzí a v módě je stále. Obzvláště když ji doplníte dnes tak stylovými zlatými doplňkami a studs. Dnes jsem ještě váhala s kabelkou, a tak jsem si od mé hodné maminky půjčila novou krásnou Pradu. V Pařížské měli tuším pouze 3 a mamka ulovila poslední, je prostě nádherná. Pro nás obě neskutečně praktická, neboť má jak krátké ouška do ruky, tak dlouhé přes rameno. A těch věcí co pobere! No, zhodnoťte sami, zda by se vám také líbila. Já jsem si ji půjčila výjimečně, ale kdybych si měla vybrat, kterou kabelku si pořídím příště, rozhodně budeme mít doma dvě stejné! :D B.


Do you know the feeling when you are up to go somewhere and nothing in your closet is the right thing to put on? In those cases I am taking black, which I love. I decorate it with stylish gold accessories and studt, and the whole outfit is ready. Today I was wondering about the bag, so I borrow a new awesome Prada from my mummy. The store in Parizska street in Prague had only three pieces and my mum bought the last one. It is absolutely stunning. If I have to choose my next bag, we would definitely have two same bags at home :D B.


8/09/2012

Little black dress


Malé černé. Když nevíte co večer na sebe, tento malý zázrak v podobě LBD vždy zabere. Tyto nejsou mé první v šatníku, ale nosím je moc ráda. Jsou ze strečového materiálu, takže krásně obtáhnou postavu. Samozřejmě nevýhoda je, že si pořád musím hlídat zastrčené bříško :D Jednou už jsem je také měla na sobě v podobě topu. Jelikož jsou poměrně krátké, dají se dobře ohrnout a nosit k džínám viz zde


Little black dress. When you don't know what to wear, this little miracle will save your ass. Those are not my only LBD in my closet, but I love to wear them. They are stretch, so it will spanned your body. Ofcourse the disadvantage is that you have to constantly drag your belly :D Once I was also wearing them as a top. You can see it on this link.

Nail polish - RIMMEL, OPI

Bez nalakovaných nehtů se už dnes neobejdu. Ať je to červená, žlutá, černá nebo jenom tělová, nenalakované nehty se mi prostě nelíbí. Obzvlášť v létě na nohách. Nosíme krásné botičky; sandálky, lodičky s otevřenou špičkou atd. a jak dokážou nenalakované nehtíky zkazit celý dojem, je neskutečné. Není však legrace vybrat si ten správný lak. V každé drogerii je dnes obrovský výběr barev, ale první na co se musíme kouknout je štěteček a cena. Já jsem se nejvíce zamilovala do značek OPI a RIMMEL. Rimmel můžeme koupit již od 49,- což je neskutečná cena v porovnání s kvalitou. Štětečky mají super tvar a u barev jako červená, stačí pouze jedna vrstva. Opi laky jsou dražší, ale vydrží velmi dlouho a nabízí i skvělé podkladové a také tzv. top coat laky. Ceny se pohybují od 300,- což se ještě dá zvládnout. http://www.opi.cz/ na těchto stránkách si můžete vybrat z nesčetně mnoho barev a garantuji vám, že zvolit si ten pravý odstín není snadné :) 
Momentálně můj nejoblíbenější lak je RIMMEL Lycra Pro 317 coral romance. Dnes jsem si s ním nalakovala nehtíky a po jedné vrstvě vypadají naprosto perfektně. 
Ještě přidám jeden tip. Pokud máte rádi tmavé laky, ale po odlakování se vám stává, že nehty zůstanou zabarvené a nejdou více odlakovat, pořidtě si OPI Chip Skip. A pokud máte jako já slabé nehty, OPI Nail Envy je pro ně to pravé (bohužel stojí kolem 800,-, ale beru to jako nutnou péči o mé tenké a lámající se nehty). B.


8/07/2012

Inspiration: Lipstick Jungle

Seriály jako jsou Gossip Girl, Sex ve městě nebo Lipstick Jungle jsou prostě moje. Miluju je, protože se v nich objevují jak milostné zážitky z pohledu ženy, tak i módní trendy, luxusní obydlí, atd. zkrátka se na to dobře kouká :) Jelikož jsem o prvních dvou zmíněných seriálech příspěvek už psala, tak mi zbyl už jen jeden - Lipstick Jungle (Džungle rtěnek).
Tento seriál je o třech ženách ve středním věku; Wendy, Nico a Victory. Wendy je prezidentkou Paramore Pictures, firmou, která produkuje filmy, žije ve spokojeném manželství s hudebníkem Shanem a mají spolu dvě děti. Nico je velmi úspěšnou šéfredaktorkou časopisu Bonfire. Je vdaná za Charlese, který přednáší na vysoké škole. Na začátku druhé série však Charles zemře a Nico se schází s mladým fotografem Kirbym. Victory je nejmladší z této trojice a je známou módní návrhářkou. Na chlapy má docela smůlu do chvíle, kdy potká miliardáře Joea.
Jejich životní styl se hodně podobná představitelkám Sexu ve městě a stejně tak jejich styl. Wendy si potrpí na dobře padnoucí kostými, kalhoty, podpatky a veliké kabelky. Nico má podobný styl, avšak nosí více ženské oblečení jako sukně, blůzky a krásné šperky. Victory je proslulá šaty, zajímavými doplňky a lodičkami na vysokém podpatku (ikdyž, to všechny tři:)).
Pro inspiraci jsem vybrala podle mě nejlepší outfity, ve kterých jsme mohly tyto nádherné ženy během seriálu vidět. Posuďte sami, se kterou představitelkou se, co se týká stylu, ztotožňujete nejvíce. B.


8/05/2012

Unzip my backNové šortky, vršek a pásek. Všechno z úterních nákupů. Nemohla jsem se dočkat, až trenky začnu nosit a popravdě jsem je za těch pár dnů, co je mám, nesundala! Jsou neskutečně pohodlné a hlavně sama se v nich dobře cítím. Vršek ze Zary mě nadchnul zipem na zádech a mint barvičkou. O pásku ani nemluvím, nejsem pink girl, ale jako doplněk proč ne. Růžová se zlatými studs mě prostě dostala :)

top - Zara / shorts - Topshop / belt - H&M / bag - Tally Wejl / shoes - New Look

After few days...

Pár dnů jsem se teď neozvala, neboť jsem byla v jednom kole - (a to doslova:)) Když se udělalo tak pěkné počasí, tak se pozvánky na grilovačky od přátel začaly jenom hrnout. Po úterním nakupovacím dnu v Praze, jsem středeční večer strávila u kamarádky na barbecue party, kam jsem se vypravili na kolách. Hned druhý den jsme se pouze přesunuli k jiné kamarádce na zahradu, kde jsme celé odpoledne strávili koupáním v bazénu a opalováním. Čtvrtek jsme plánovali vyjet na kola někam dál, ale vzhledem k tomu, jaký byl ráno slejvák, tak jsme si to neriskli a vyrazili po dlouhé době do ZOO ve Dvoře Králové. Večer jsme opět grilovali, tentokrát vynikajícího lososa. Sobota už konečně byla ideální na projížďku na kolách, a tak 30km okruh z Ratibořic přes Havlovice a Červený Kostelec vyšel perfektně. Hned ten večer jsme však nelenili a vydali se na další grilovačku, tentokrát do Vysokého Chvojna, a tak jsem se až dnes odpoledne pořádně dostala domů :)
Budu trošku dohánět, takže střípky z Instagramu jako momentky z posledních pár dnů a outfity z posledních pár dnů budou hned následovat. B.